*Bayilik-Franchise-Acentelik almak isteyenlerle, verenlerin
buluşma noktası

Bu proje kısa adı TTKD olan Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma
Derneği tarafından desteklenmektedir.

 

Bayilik konusunda
"Tüketiciye tavsiye edilen markaları" seçin

"Bayilik veren firmalar "ile ilgili "tüketiciye tavsiye edilen markaları" tespit etmek, ve alıcılara tavsiye etmekteki temel kriterimiz, "Türkiye kanunlarının, yönetmeliklerinin öngördüğü kalite ve standartlarda üretim yapılıp yapılmadığının kontrolü" ile ilgilidir.

6502 sayılı Tüketicinin orunması Hakkında Kanun, üretici ve satıcı firmalara ağır yükümlülükler getirmektedir. Bu Kanun'un
"Ayıplı malı toplatma yetkisi verdiği" tüketici örgütleri de sistemde yer almakta, kontroller yapmaktadır. Gerektiğinde de davalar açmaktadırlar. Yanlış seçilmiş bir firma bayiliği ile yola çıkmak riskli olabilir.

Örneğin gıda sektöründe 14 yıl Gıda Mikrobiyolojisi Laboratuvarını yöneten, çalıştıran, HACCP siteminin kurulmasına-yerleşmesine önemli katkı sağlayan kısa adı
TTKD olan Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derrneği' nin önemli rol oynadığı unutulmamalıdır. Bu dernek görevlileri tarafından, "şikayeti var mı, yok mu?" diye titiz araştırmalar yapıldıktan sonra "Tavsiye edilen, hatta ödüllendirilen marka şirketlerin bayiliğini, ya da franchise'lerini alın" mesajını vermek  önemli bir görev olsa gerekir. Çünkü ilgili bakanlıklar da, pek çok firma ürünlerini, satış noktası veya imalattan numune alarak, laboratuvarlarda inceletmekte, "Bozuk ürünleri gazetelerde teşhir etmekte" dir. Rastgele firma seçimi, hayallerinizi yıkabilir, sizi yokluğa sürükleyebilir. www.iskuralim.com bu hedefle yola çıkmıştır. www.iskuralim.com 'un kurucusu da yıllardır Avrupa Birliği'nde Tüm Tüketicileri Koruma Derrneği 'ni kuran, yöneten ve bu günlere getiren  gazeteci Mehmet Barak' tır.

Biz bu faalietleri yürütürken,
İstanbul Ticaret Gazetesi'nden önemli destek almaktayız. Mehmet Barak aynı zamanda bu gazetenin sahibi ve yayın yönetmenidir. www.iskuralim.com'a, gazete katkı sağlamaktadır. Diğer yandan, grubumuz içinde sahnedeki yerini alan Hibe ve Kredi Alarak, iş Kurma Yardımlaşma Derneği (HİK-DER) de, Türkiye' nin konusunda tek olarak, www.iskuralim.com'a destek verdiğini açıklamıştır.

Adres: Perpa Ticaret Merkezi, B Blok, Kat: 9 , No.1434  Şişli-İstanbul  cep:
İrtibat tel: 0535 013 35 40  ,
web: www.iskuralim.com, e-posta: iskuralim@yahoo.com

 

Tasarım: M.Barak